top of page
fyzioparkhotel-exp-foto-4.png

Techniky

Díky těmto technikám vám zajistíme maximální úlevu od bolesti, rekonvalescenci po operaci nebo zranění, ale také postupnou úpravu jiných zranění.

Mobilizace

Odstraňuje kloubní blokády a obnovuje pohyblivost v daném kloubu či segmentu páteře. Blokády vznikají na základě vadného držení těla, při jednostranném přetížení nebo po úrazech. Před mobilizací by měly být provedeny měkké techniky, aby uvolnění bylo dlouhodobé.

Škola zad

Soubor opatření a cvičení pro celé tělo, které nás učí nepřetěžovat pohybový aparát. Cvičení předchází poškození plotének, onemocnění páteře, bolesti hlavy a zad. Zároveň řeší jak zvedat těžká břemena či jak si přizpůsobit pracoviště.

Měkká technika

Technika se používá na tvz. měkké tkáně – kůže, svaly, podkoží a vazy, které uvolňuje pomocí hlazení, protažení nebo tlakem. Nejedná se o masáž. Terapeut volí techniky na základě daného nálezu v příslušné oblasti.

Tejpování

Kinesio tejpování využívá pružné pásky, díky kterým lze sval uvolnit a podpořit jeho funkce nebo zpevnit daný kloub či páteřní segment. Pomáhá také při otocích a podpoře lymfatického systému. Lze ho využít při uvolňování jizev a také prodlužuje působení fyzioterapie.

Rekondiční masáž 

je vhodná pro všechny ty, kteří trpí bolestí svalů, kloubů, ať už ze zaměstnání, jednostranného zatěžování těla, občasného (jednorázového) pohybu, nebo naopak žádného pohybu. Dále pomáhá při poúrazových stavech a opětovného zapojení svalů a kloubů do funkce, ale i k relaxaci a navození dobré nálady.

Mimo jiné při obou masážích dojde k prokrvení kůže, tkání, svalů, urychlení látkové výměny (rychlejšímu návratu odkysličené krve z žilního systému do srdce, opětovnému okysličení a rozvodu do celého těla) a v neposlední řadě k urychlení odplavování a vylučování škodlivin z těla.

bottom of page